

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.26 mm |
| Length | 600 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Resistance | 8.2 Ω |
| Power Rating | 50 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Depth | 300 µm |
| RoHS | Compliant |
| Military Standard | Not |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2966
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01376
Ext.Price$0.01376
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01376 | $0.01376 |
| 10 | $0.00688 | $0.06880 |
| 50 | $0.00529 | $0.26450 |
| 100 | $0.00407 | $0.40700 |
| 500 | $0.00355 | $1.77500 |
| 1000 | $0.00310 | $3.10000 |
| 3000 | $0.00265 | $7.95000 |
| 5000 | $0.00250 | $12.50000 |
| 10000 | $0.00235 | $23.50000 |
| 30000 | $0.00221 | $66.30000 |
| 50000 | $0.00208 | $104.00000 |
